Jos Nijman

De week weer vol goede moed begonnen.

De oude duiven zitten allemaal op eieren en het is een hele klus ze aan het vliegen te houden, mede omdat ik ze allemaal, dus ook de duiven die op het nest zitten,  buiten sluit. De bezem en bal de lucht in en vliegen met die hap en dat 2x per dag. Ze ketsen ook regelmatig de lucht in wanneer weer een koppel luid gakkende ganzen overtrekt richting de polder, dat is dan weer mooi meegenomen. Zal het belangrijk zijn na al die duizenden kilometers die ze al gevlogen hebben?  Motivatie en trek naar het nest lijkt mij op die kleine stukjes belangrijker. Toch heb ik ze een paar keer een stukje weggebracht en haal ik die capriolen aan de hand maar of het nodig is?

De jonge duiven zien er strak en goed uit, trainen 2x daags en krijgen op dinsdag hun ‘vaste’ trainingsvluchtje.

Ik volgde afgelopen zondag de vlucht Argenton bij de Belgen. Voor veel Belgen een vlucht van ruim 500 km of meer, het merendeel van de concours duiven waren youngsters en zij vlogen die paar oude duiven dan ook compleet zoek, maar dat is niet nieuw want dat gebeurt jaarlijks. De duiven haalden snelheden van boven de 1400 mtr, dus het was geen heel ‘zware’ vlucht, toch staat de vlucht meer dan 1 uur open en ook de mannen met veel duiven mee, hebben moeite een mooi prijspercentage te draaien. 

De bekende specialisten rammelden er in het begin rustig oplos, vaak met veel duiven mee, het lijken mooie series totdat je leest hoeveel ermee zijn. Deze vluchten zijn de ultieme momenten om je in de picture te spelen. Genoeg commentaar her en der op de groot inkorvers en specialisten maar ik vind het knap. Veel werk, veel opoffering, natuurlijk de meeste zijn proff, maar krijg zo’n ploeg maar eens in de juiste conditie. Probeer het maar eens in ‘het klein’ na te doen. In onze afdeling heb je een paar van die specialisten en dat zijn niet van die mega inkorvers maar liefhebbers die alle weken geweldige series neerzetten. Petje af! 

Ik zag dat de late lossingen van de jonge duiven op zaterdag niet vlot verliepen. Soms kan het niet anders maar meestal geen goed of vlot verloop tot gevolg. 

Ik werd deze week gebeld door een mevrouw van een duiven transportbedrijf met het verhaal dat zij in België duiven ophaalden en van mij een duif in een centraal hok zat en of ze die ook mee moesten nemen.  Prima maar hij is nooit aangemeld, maar nu toch thuis😊. Geweldig initiatief!  

 

Woensdag verscheen het hitteprotocol op de website van onze afdeling maar werd snel weer verwijderd omdat het in NH donderdagavond niet zo warm zou zijn/worden?  Wij zijn de enige afdeling waar het hitteprotocol niet van toepassing is!!  Vorige week paste het in 1 trailer, wanneer je een beetje kan tellen zat die wagen vol, heel vol. De vlucht en verloop waren gelukkig prima, niet warm en windje mee. Komende zaterdag zijn de omstandigheden wel even anders. 

Ben benieuwd of in de trailer nu de bovenste rijen vrij blijven want het is nog steeds warm. Je kan ook met 2 auto’s gaan rijden, misschien gaat dat wel gebeuren. Hopelijk staat het welzijn van onze duiven voorop en niet de logistiek en kosten. 

Opnieuw vogelgriep in onze afdeling. Paar dode siereenden en dan glippen de laatste vluchten door de vingers.  Nu zit het seizoen er bijna op maar toch. Je moet niet altijd zeggen of schrijven wat je vindt maar de regels zijn volstrekt onnodig, onzinnig.  In de provincie worden nu de nodige africhtingen georganiseerd, ik zou wel een oplossing weten😏. 

Voor ons staat Morlincourt op het programma, een 340 km en het lijkt een vlucht met wind op de kop te worden.  5 tot 6 uurtjes vliegen en die tijdsduur wordt een nieuwe ervaring voor de meeste duiven. 

Afgelopen week goed nagedacht over het wat tegenvallende resultaat van vorige week. Hopelijk maken ze mij (ons) zaterdag weer vrolijk. 

Daarnaast Lennik 195 km en daar mogen opnieuw de oude duiven en enkele herintreders naar toe.

Nieuwsbrief Peter Boskamp

peter praktijk
12 april 25
Ornithose sec is de naam voor een infectie die veroorzaakt wordt door Chlamydiae bij duiven. Deze infectie wordt in zijn meest zuivere vorm vaak herkent in het najaar als de ‘one eye cold’. Een of...

Columnist in Spotlight

peter hok
16 augustus 25
De jonge duiven wonnen van Saint-Soupplets de 3e t/m...
peter hok
02 augustus 25
Het was me het jaartje wel met al die verliezen...
peter hok
26 juli 25
Gisteren ontving ik een telefoontje van Ruud...
peter hok
19 juli 25
Het was in mijn ogen (weer) een oliedomme...
peter hok
12 juli 25
Enkele weken terug was het wel even zuur dat er...
peter hok
05 juli 25
De eerste klokvlucht voor de jonge duiven...
peter hok
28 juni 25
Gisterochtend wilde een Belg uit Tessenderlo...
peter hok
21 juni 25
Wanneer de Belgen lossen houden wij ze vast en...
peter hok
14 juni 25
Afgelopen weekend had ik alleen duiven mee op de...

Colums in spotlight

Vrienden van Duivenvaria.nl

Promo185x75new Promo185x75new AddeJong185x75new Promo185x75new Promo185x75new Fondclubmiddenlimburg185x75new Promo185x75new Promo185x75new NPO185x75new Promo185x75new Promo185x75new MichelBeekman185x75new Promo185x75new AdSchaerlaeckens185x75new Promo185x75new Embregtstheunis185x75new Promo185x75new Fondclubgrootrotterdam185x75new Promo185x75new Duivenmarktplaats185x75new Promo185x75new LeoLronk185x75new Promo185x75new Promo185x75new GerardDekker185x75 Promo185x75new Promo185x75new BannervanAdrichem185x75 Promo185x75new Promo185x75new ZLU185x75new Promo185x75new Promo185x75new GJBeute185x75new Promo185x75new Promo185x75new

Meest gelezen berichten

Buienradar

Windy.com

Uitslagen

Compuclub250x80new

 

 

Afdelingen

Afdeling1 135x40Afdeling7 135x40
Afdeling2 135x40Afdeling8 135x40
Afdeling3 135x40Afdeling9 135x40
Afdeling4 135x40Afdeling10 135x40
Afdeling5 135x40Afdeling11 135x40
Afdeling6 135x40Afdeling12 135x40