Deze week waren er weer eens een keer 2 zaalveilingen in Nederland.

De eerste was in Limburg en hier werden jonge duiven van Willem de Bruin verkocht , en de 2e was een dag erna in Gilze Rijen in Brabant waar 2 veilinghuizen GPS en Toppigeons een zaalveiling hadden georganiseerd onder de naam : Pearls of the Sky.

De laatste heb ik bezocht , en ik moet zeggen dat dit toch wel iets heeft, voor duivenliefhebbers die elkaar weer eens “ouderwets” willen zien en spreken in het stille seizoen, daar kan geen internet verkoop tegen op .

Het deed me denken aan vroeger toen dit de gangbare manier was om eens wat rond te neuzen en adviezen en tips te ontvangen van sportgenoten die allemaal een eigen mening hadden over hoe er een goede duif uit moest zien. Je kon je favorieten eens in de hand nemen en doorgeven aan je buurman en er samen eens over discussiëren of je dezelfde mening had . Prachtig gewoon.

En als dan de veiling per opbod begon, en je had je kruisjes bij bepaalde koopnummers gezet , dan hing er altijd een bepaalde ambiance of sfeer in zo’n zaaltje , wat er nu ook weer was. De zaal was stampend vol met duivenvolk uit binnen en buitenland waarbij de Aziaten met hun directe livestream weer druk in de weer waren in hun hectische taaltje  en de telefoon tussen hun schouder en oor geklemd om de telefonische biedingen door te geven , wederom prachtig om dit schouwspel aan te zien. Opvallend was dat de bekende namen geliefd waren in Azië , ongeacht of deze duif nou goed of slecht gebouwd was , en dat de prijzen voor de duiven die bedoeld waren voor de midfond en eendaagse fond beduidend hoger liggen als die voor de marathon , uitgezonderd voor de nationale Asduiven en Olympiade duiven die kennelijk ook zeer gevraagd zijn het buitenland . Kennelijk wordt de prijs voor dit soort duiven bepaald door wat de media doorgeeft in het buitenland , en wordt het aankoopbeleid afgestemd op deze informatie. Ook mooi om te zien is dat bepaalde bekende namen uit ons duivenwereldje aanwezig waren , personen die eigenlijk iedereen bij naam kent , en die zich relaxed tussen de krabbers begeven en bijna bij elke tafel wel even moeten babbelen of handen schudden. Ik zag ook dat er voor bepaalde koopnummers meerdere mensen aanwezig waren , zeker  de kopen 1 t/m 20 waren zeer in trek , en zodra deze verkocht waren werd er door deze mensen nog een pintje genuttigd en begonnen er wat mensen te vertrekken wat wat meer ruimte in de zaal gaf.

Uiteindelijk werden er een kleine 100 duiven geveild , en slechts 10% ging naar de internet bieders , op de overige 90% werd in de zaal geboden en veranderde van eigenaar , waarbij ook zichtbaar was wie dat waren , en dat is wat ik mis op de internet veilingen van tegenwoordig. Kopers en verkopers zochten elkaar nog even op om een praatje te maken , en iedereen ging met een tevreden gevoel op huis aan , of je nou iets gekocht of verkocht had , of juist niets had kunnen bemachtigen maar misschien wel een afspraak voor een huisbezoek had kunnen maken , of dat je blij was dat je de verkoop cataloog had kunnen vullen met de geboden bedragen van die middag , ieder zijn ding. Een leuke en leerzame middag gehad , jammer dat dit niet vaker gebeurt in deze snelle en drukke tijd , maar het is niet anders. Op de terugweg zat ik nog te denken dat dit toch de middagen waren aan het eind van de vorige eeuw waar vele van ons naar toe leefde , en dat dit fenomeen bijna uitgestorven is , maar waar eigenlijk ook in deze tijd na corona nog wel behoefte aan is.

Rest het mij nog om u allen een goed uiteinde en goed gelukkig gezond en succesvol 2024 te wensen.

Met vriendelijke groet : Antonek de Verschrikkelijke

varken

Nieuwsbrief Peter Boskamp

Peter Boskamp
21 januari 24

Columnist in Spotlight

04 april 24
08 februari 24
28 december 23
21 december 23
14 december 23
30 oktober 23
08 juli 23
03 juni 23
19 april 23

Colums in spotlight

Vrienden van Duivenvaria.nl

Promo185x75new Promo185x75new AddeJong185x75new Promo185x75new Promo185x75new Fondclubmiddenlimburg185x75new Promo185x75new Promo185x75new NPO185x75new Promo185x75new Promo185x75new MichelBeekman185x75new Promo185x75new AdSchaerlaeckens185x75new CombvanHeteren185x75new Embregtstheunis185x75new Promo185x75new Fondclubgrootrotterdam185x75new Promo185x75new Duivenmarktplaats185x75new Promo185x75new LeoLronk185x75new Hooymansduivensport185x75new Promo185x75new GerardDekker185x75 Promo185x75new Promo185x75new BannervanAdrichem185x75 Promo185x75new Promo185x75new ZLU185x75new Promo185x75new Ceeschroevers185x75new GJBeute185x75new FKramerCouwehand185x75new Promo185x75new

Meest gelezen berichten

Buienradar

Weer

meteobelgie1

 meteofrance1

vliegweer voor duiven1

Uitslagen

Compuclub250x80new

Afdelingen

Afdeling1 135x40Afdeling7 135x40
Afdeling2 135x40Afdeling8 135x40
Afdeling3 135x40Afdeling9 135x40
Afdeling4 135x40Afdeling10 135x40
Afdeling5 135x40Afdeling11 135x40
Afdeling6 135x40Afdeling12 135x40