We zijn weer een weekje verder, laatste vlucht is verwerkt en we beginnen dus volop te bouwen richting 2022.  Gisteren heb ik Bij Bulent in Gouda de 20 nieuwe duivinnen hokjes gehaald en eerlijk is eerlijk ze zien er geweldig uit en zijn ook goed bruikbaar voor het spel waarvoor ik ze wil gaan gebruiken. Vandaag heb ik ze ook gelijk geplaatst in de afdeling waar ze moesten komen en een gedeelte van de duivinnen zit er als in. In de hokken hoeft dus helemaal niets meer te gebeuren of ik moet het afbreken van een hok meetellen, want idd er gaat een hok weg. Nu moet ik alleen de manden waarmee ik inkorf en duiven opleer nog aanpassen zodat daar drinkbakken aangehangen kunnen worden. Wordt dus weer werk voor de decoupeerzaag. En daarna ben ik hoop ik echt gereed.

Voor de duiven breek er nu een tijd aan voor de rui dus moeten we zorgen dat er een gezonde pennengroei plaats gaat vinden. Pennen moeten buigzaam zijn en niet stug worden. In het water gaat nu enkele weken sedochol afgewisseld met wat vitaminen en af en toe wat bloem van zwavel met wat biergist aangelengd met schapenvet of zalmolie over het voer . Goed zijn voor je duiven is een must en hun dankbaarheid geven ze je dan zeker in 2022 terug.

Over enkele weken begin ik met de jaarlijkse voorbehoedende cq genezende paratyfus kuur van 10 dagen, weekje niks , weer tien dagen gevolgd door de jaarlijkse paramixo enting. Dit jaar wordt er vermoedelijk gekuurd met Trimethoprim – Sulfa.

Ook begin de tijd van scheiden weer en selecteren en hierbij kan de computer je natuurlijk behoorlijk helpen. Zelf heb ik in een exell bestandje de broedhokken van het hok getekend en daarin de  ringnummers + naam van de Doffers en Duivin en hun ouders geplaatst. Nu kijk ik naar de duiven die genoeg prijzen hebben gevlogen en die maak ik dan groen, daarna kijk ik uit welke koppels de beste jonge duiven kwamen met hun aantal prijzen , daarna maak ik dat hele broedhok groen en blijft dat koppel gehandhaafd op elkaar, vervolgens verwijder ik dan alle duiven die nog niet groen zijn. Dan gaan we naar de jonge duiven en tellen hun prijzen. Jong met de meeste prijzen gaat op de oude duif die het best presteerde mits hun ouders in lijn liggen. Vervolgens gaan alle bakken dus groen kleuren en hoop ik goed uit te komen en als laatste gaan dan de duiven door de hand en kijk ik of ze echt bij elkaar passen. Goede ventilatie in de slagpennen dus zgn gesneden pennen vind ik belangrijk en een ijzersterke rug , niet breed maar mooi sterk en rond zodat de staart net voorbij de slagpennen komt en in wezen als één pen eindigt. Echte liefhebbers weten wat ik bedoel en anderen zullen om dit geouwehoer weer lachen en hun schouders ophalen , vaak omdat kennis en interesse ontbreken.

Deze week al mijn voorraadbakken weggegooid daar graanmotten vrij spel hadden gekregen en ik daar vermoedelijk op de jonge duivenvluchten als last van had. Vooral bij de kunstkorrel lag er vaak al na een enkele dag een soort ragspinsel over het voer wat ook klonterde , ook de hennep had hier veel last van. Van Phil Huksloot had ik tijdens de nalijn al een blauwe ton gehad voor het gewone voer en daar gaat precies 50kg in. Voor de pinda’s , Maria -Distel , kunstkorrel enz heb ik nu bij Ikea mooie plastic bakken gehaald met rondom klemmen zodat je ze goed kan afsluiten en die graanmotten geen kans meer krijgen , toen ik van de oude bakken er eentje open en er kwam gewoon een wolk motten uit. Phil gaat nog een paar blauwe tonnen regelen voor de hennep en het zuivering mengeling.

Vrijdag was het druk en gezellig in onze club en er waren mensen genoeg nu ze schijnbaar wisten dat er geen manden meer geladen behoefde te worden. En met elkaar werd het biljard weer op zijn oude plaats terug geplaatst en ik was daar trots op ,waarop ? op dat met elkaar. Ik vind het triest dat men vroeger hier de Rotterdamse Postduivenhouders bond had. En voor een paar jaar terug hadden we nog het Stedelijk Rotterdam totdat de zuiderlingen in Rotterdam zo nodig naar de Hoeksewaard moesten omdat ze zich in Rotterdam tekort gedaan voelde, dus stedelijk Rotterdam was ook naar de kloten. Vervolgens was er geen plaats meer voor de Fondclub Groot Rotterdam  in de Vrijheid Bergschehoek en werd ook deze opgeheven . Een fondclub waar liefhebbers uit Rotterdam e.o hun heil zochten met één van de mooiste feestavonden van Nederland, drie scooters werden er maar liefst op hun laatste feestavond uitgedeeld , Chapeau. Maar de fondclub is weg en onze club had (dacht ik) zeker een lid of zeven acht die daar lid van waren waaronder enkele goede fond spelers als Ton Pot, Seine -de Lange, P Kootkar , gebr Voets , Nick Voets , Strieber -Jolijt,  Phil Huksloot , enz  Nu moeten deze mensen veel verder weg hun duiven inkorven en de één gaat naar Naaldwijk en de ander naar Hendrik Ido Ambacht en mijn vraag is, waarom? Het was zo mooi en voor onze leden zou het toch ook ideaal zijn om hun duiven in onze eigen club in te korven en voor onze club zou het toch een boost kunnen zijn om een goede gastheer te zijn en een geweldige feestavond binnen te halen. Maar de duivensport is veranderd en men kijk niet meer verder dan naar het eigenbelang, diep en diep triest en jammer.

22 Oktober is er een veiling van zomer- en late jongen in onze club, ook zijn er enkele bonnen in deze clubveiling die ook op GPS -Auctions komt te staan, ik heb al wat stambomen mogen bekijken en geloof me er zijn echte toppers bij. En als voorbeeld geef ik u deze symbolisch aan, hij ligt nog in de schotel bij Ton Pot, is vermoedelijk een doffertje en een rooie rechtstreeks uit ouders die een eerste en tweede nationaal gevlogen hebben en dan volgt nu de hamvraag , waar kun je er zo één nog kopen, de Chinezen zijn uw zeker voor, dus pakt deze kans.

Tot de volgende rondom.

Kees Commijs Postduivencoach

 

postduivencoach

 

 

Nieuwsbrief Peter Boskamp

13 oktober 21
Zie je geen afbeeldingen? Klik hier Nieuwsbrief Oktober 2021    Beste, Wist U dat…..?De ruiperiode is bij uitstek de periode om de duiven extra goed te verzorgen. De meeste melkers weten dat de...

Columnist in Spotlight

RC16 11
21 november 21
DE MAN MET DE MONDHARMONICA . Dit verhaal...
RC8 11 1
12 november 21
Ik beschouw mezelf als een ambassadeur voor de...
RC3 11
03 november 21
Hoe een dubbeltje rollen kan .Het geluk dat mij...
24 oktober 21
Ik ben niet echt tevreden over mijn vorig...
RC11 10 1
15 oktober 21
Hierboven Tiest van Turnhout en ernaast Ikke met...
RC29 9
01 oktober 21
Ik ga een eigenaardig verhaal vertellen . Beetje terug...
rc12 1
12 september 21
  Om de waarheid te zeggen ben ik eigenlijk , in...
18 augustus 21
Wat zou de wereld zijn zonder wiskunde ?De...
RC28 7
30 juli 21
Ik ga mijn verhaal verder zetten . Het vervolg...

Colums in spotlight

Vrienden van Duivenvaria.nl

FKramerCouwehand185x75new Duifvitaal 185x75 Ceeschroevers185x75new Fam Hakvoort Urk185x75 Bedrijfsstempel185x75new Fondclubmiddenlimburg185x75new LouisvZuijlen185x75new StedelijkOss185x75 NPO185x75new GebrDekker185x75new Promo185x75new Fondclubgrootrotterdam185x75new MichelBeekman185x75new AddeJong185x75new AdSchaerlaeckens185x75new CombvanHeteren185x75new Embregtstheunis185x75new DirkVerleun185x75new duivendirect185x75new Duivenmarktplaats185x75new GJBeute185x75new LeoLronk185x75new Hooymansduivensport185x75new HenkWassink185x75new GerardDekker185x75 pvdewoudvliegers185x75new ZLU185x75new BannervanAdrichem185x75 Promo185x75new Promo185x75new Promo185x75new Promo185x75new Promo185x75new Promo185x75new Promo185x75new Promo185x75new

Meest gelezen berichten

In the picture

01 juni 20
Corona....corona....Het geknoei gaat verder . De  onduidelijkheid blijft maar duren .De...
10 april 20
Jos werd geboren op het einde van WO ll en woont zo’n 25 jaar in Heist-Goor. Ik kom ook...
02 april 20
We zijn net als verleden jaar even een poosje uit de “lucht” geweest. Dit jaar heeft dit...
01 april 20
Het is hier koud maar prachtig voorjaarsweer. Vanmorgen op het kweekhok de 1e jonge...
29 maart 20
Beste sportvrienden en sportvriendinnen, Ondertussen heeft de loting van de duiven die...
26 maart 20
Aan alle liefhebbers,  Maandag 23 maart 2020 zijn er door de overheid nieuwe maatregelen...
25 maart 20
Niemand de deur uit ! Niet lang hellen, voor duivenvoer “Simons” bellen! Nu nagenoeg alle...
23 maart 20
Leden van PV de Woudvliegers. Het zal jullie niet ontgaan zijn dat we in een zeer...
22 maart 20
Wat heeft het in februari gewaaid. Niet normaal. Omdat in B N de ramen in de hokken...
08 maart 20
Zondag 1 maart werden de int. winnaars Pau 2019 gehuldigd in de mooie feestzaal...
02 maart 20
NPO-vergadering 14 maart 2020 Beste leden, Sinds enkele dagen is de NPO-agenda en een...
29 februari 20
Na herhaalde verdachtmakingen van een liefhebber over zijn clubgenoten heeft bureau NPO...

Buienradar

Weer

meteobelgie1

 meteofrance1

vliegweer voor duiven1

Uitslagen

Compuclub250x80new

Pigeonvillage250x80new

SBS6tekst250x80new

Afdelingen

Afdeling1 135x40Afdeling7 135x40
Afdeling2 135x40Afdeling8 135x40
Afdeling3 135x40Afdeling9 135x40
Afdeling4 135x40Afdeling10 135x40
Afdeling5 135x40Afdeling11 135x40
Afdeling6 135x40Afdeling12 135x40