Ad de jong weekbabbel 8 - 15 jan 2012
Stromachtig beginHet nieuwe jaar begint wel extreem , veel regen en een flinke storm. Niet zo lekker om buiten te zijn , geregeld gaat mijn pet er vandoor en moet ik er achter aan. Gelukkig is dit de enige hinder die ik er tot nu toe van dit herfst weer heb gehad. Liever nu deze storm dan in het vliegseizoen. Op het gazon loop je ook te soppen zo nat is het , als het enkele dagen niet meer regent is het ook weer gauw opgedroogd. In het noorden van het land komen ze er minder goed vanaf. Zelfs werden er mensen en dieren geëvacueerd nauw dat hebben wij toen we nog op de boerderij in Herwijnen zaten ook meegemaakt. Eén jaar na de evacuatie hadden we nog maar enkele van de geëvacueerde melkkoeien over. Enkele dagen na het kalveren gingen ze dood , we hebben het daar heel slecht mee gehad. Wat het was ?? …. we kregen hiervoor niks vergoed. Er waren twee bedrijven waar dit gebeurde en dat gun je helemaal niemand. Wij wensen iedereen sterkte en hopelijk gebeurd wat wij meegemaakt hebben bij niemand waar dieren geëvacueerd zijn.
Wilde woensdagmorgen even naar Ronnie van Tilburg gaan om voer te halen. Maar dit liep even uit daar midden in de nacht de kleinkinderen kwamen omdat ze een broertje of zusje zouden krijgen. In de morgen is het broertje in het ziekenhuis geboren , met moeder en zoon is alles goed en dan kan je alleen maar blij zijn dat het weer achter de rug is. De kleine die ons later opa en oma mag noemen heeft de naam Berrie gekregen. In de middag ben ik naar Zondereigen geweest , er ligt nu weer genoeg voer voor de kweek. Ook de allerlei is goed ingeslagen zodat hier voorlopig ook voldoende van voorradig is.
Zelfs al wat zakken voer van Ronny meegebracht voor de jongen 2012. Ze zitten nog in
de eieren maar dan ligt het alvast klaar. Duiven melken is vooruit zien , toch.
Op eigen hok
Met dit regenachtige en winderige weer komen de ouden niet in de ren en blijven lekker binnen in het hok. Wel meer werk met de vloer krabben als ze van het nest komen. Daarom nu 2x per dag even met de krabber over de vloer dan blijft het redelijk schoon. De schuiven staan nu helemaal open zodat het toch lekker luchtig is in het hok. Als het heel hard waait gaan bij de avond voedering de schuiven een stukje dicht anders is het wel erg koud in de morgen. Zeker nu de zon het ook een beetje af laat weten de laatste tijd. Ook is het nu wel erg klammig in het hok en toch zien ze er lekker glad en strak uit. Heb al wel gedacht aan vloerverwarming , toch nog niet genomen. Het gaat nog goed zo en het zijn immers geen kasplantjes. Als ze van de vlucht thuis komen in de regen of het is koud dan gaan de schuiven dicht en kan ik een klein elektrisch radiatortje aan doen. Wel een olie gevulde en geen met een gloeispiraal waar veertjes op kunnen vallen en deze in de brand kunnen gaan , wees altijd voorzichtig.
Feestje club
Het feestje van de club is ook weer achter de rug , gelijk een ieder het beste gewenst voor 2012 en natuurlijk voor ieder een mooi vliegseizoen. Ook zijn de ringen voor 2012 uitgedeeld , de nieuwe toppers krijgen mooie rode ringen om hun pootje. Op dit feestje kwam onze vriend de chinees weer langs en dit smaakte weer goed. Er werden nog enkele bingo spelletjes gespeeld wat ook altijd in de smaak valt. De grote verloting met veel prijzen was goed in trek , de loten vlogen als zoete broodjes weg. Hierdoor zijn de kosten van de feestavond weer terug verdiend. Maar een gezellige avond mag ook best wel wat kosten. Ik zeg altijd je moet vijf euro geven om er tien terug te krijgen , als het maar gezellig is.
Server
De laatste weken waren er wat problemen net de nieuwe surver. Nu gaat het weer sneller en hopelijk gaat alles weer goed en kan ik er ook weer wat nieuwe foto's op zetten. we zullen zien hoe het blijft gaan.
Heeft U vragen stel ze gerust mijn email adres is te vinden op mijn site bij te koop en contact.
Mijn site www.dejongheukelum.nl of www.duivenwereld.nl/addejong
Tot de volgende weekbabbel , goede gezondheid en hou je haaks.
Disclaimer
Alle stukken gepubliceerd door Duivenvaria zijn met toestemming geplaatst. Het is verboden zonder toestemming artikelen die op duivenvaria.nl staan van onze site te kopiëren voor andere doeleinden. Verder is duivenvaria.nl niet verantwoordelijk voor gevolgen die hier mogelijk uit voorkomen.
Team duivenvaria.nl
Wie is online
We hebben 84 gasten online
Het Weer
Spotlight
| Vrienden van Barcelona Klik hier voor meer informatie |
| ZLU Nationale Marathon + W.E.S.M 2012 ZLU Nationale Marathon + W.E.S.M 2012 Voor de Na [ ... ] |
| Gert-Jan Timmermans Geffen is op Epernay kring Oss de baas.... |
| Ad van Berkom - Oss Ad van Berkom - Oss Gisteren bracht ik een bezo [ ... ] |
Wie schrijft die blijft...
Nieuwsbrief
Kies uw taal / language
Enqûetes
Uitslagen
Duif gevonden?
Duif gevonden?
Via de zoekmachine van de NPO kunt u de eigenaar van een Nederlandse postduif achterhalen.
klik hier voor de website
Via de zoekmachine van de NPO kunt u de eigenaar van een Nederlandse postduif achterhalen.
klik hier voor de website
Copyright © 2012 Duivenvaria.nl | Disclaimer


















































